temptext

Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16
Pozvánka na zasedání ZO Staré Ždánice dne 16.6.2021
17 18 19 20
21 22 23 24 25 26
Vítání prázdnin
27
28 29 30 1 2 3 4
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > „Jarní DOBRODRŮŽO stezka" pro děti od 3 do 10 let

„Jarní DOBRODRŮŽO stezka" pro děti od 3 do 10 letjarní DOBRODRŮŽO stezka - OU.pdf

Máte děti od 3 do 10 let? Zapojte se i vy do interaktivní cesty po Starých Ždánicích s názvem:

„jarní DOBRODRŮŽO stezka"

 

Jarní dobrodrůžo stezka je projekt mateřské školy. Plánovaná délka trvání je cca 2 měsíce.

Děti se jejím prostřednictvím seznámí se složkami integrovaného záchranného systému. Procvičí si nejen dopravní značky, jednání v krizových situacích a zásady první pomoci, ale i své pohybové dovednosti a logické myšlení.

Celá cesta se skládá z 28 úkolů a 12 úkolů doplňkových.

Každý účastník si v průběhu realizace projektu bude moci jednou, po úspěšném splnění všech úkolů, v MŠ vyzvednout odměnu. K zaznamenání úspěšného řešení bude sloužit záznamový arch, který si každý zájemce o účast může vyzvednout u startu na bráně MŠ.

Pro zadání úkolů jsme zvolili velká tiskací písmena, aby text bez problémů zvládly přečíst i děti prvního ročníku.  Tam, kde to bylo možné, jsme použili písmo obrázkové, aby „číst" mohly i děti předškolního věku.

Smyslem této cesty není pouhé její projití a jednorázové splnění úkolů. Předpokládáme, že se děti budou k jednotlivým stanovištím vracet a opětovně jej zkoušet řešit. Proto se některé úkoly v průběhu realizace budou mírně měnit, aby děti i při opětovné návštěvě musely hledat nová řešení. Naopak při opětovném řešení jiných si budou děti více získané vědomosti či dovednosti upevňovat.

Společným jmenovatelem, který spojuje tento projekt s námi již úspěšně realizovanými projekty ve veřejném prostoru, je hlavně snaha pokusit se děti naučit, že mohou veřejný prostor sdílet s ostatními a zároveň mají povinnost jej udržovat a starat se o něj.

Proto prosíme všechny účastníky, aby drobné hračky a pomůcky, které jsou u některých stanovišť, nepřesunovali, vraceli zpět na své místo a neodnášeli si je. Děkujeme.

Hodně zábavy při „Jarní dobrodrůžo stezce".

Přeje pedagogický sbor MŠ

skolkastarezdanice@gmail.com

www.skolkastarezdanice.cz

tel: 730 891 325